Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs "Najlepszy w Zawodzie"

W dniu 18 maja 2016 r. odbył się konkurs „Najlepszy w Zawodzie”.

Do zadań praktycznych należało: wykonanie tortu, dwóch rodzajów ciasteczek bankietowych w dwóch różnych smakach, figurki z masy cukrowej lub marcepanu oraz napisu z czekolady. Temat przewodni ww. konkursu brzmiał : „W krainie lasu”.

Komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Michał Szwarczewski z kl. II ZC

II miejsce - Kamila Glądała z kl. II ZC

III miejsce – Kamila Falis z kl. I ZC

IV miejsce ex-aequo– Karolina Wróbel z kl. I ZC i Artur Janus z kl. II ZC

Czytaj więcej: Konkurs "Najlepszy w Zawodzie"

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Biegach Przełajowych-Olsztyn.

W dniach 12/13 maj 2016r. reprezentacja Naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Budowlanych w Biegach przełajowych organizowanych przez federację Budowlani oraz Zespół Szkół Budowlanych im.Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie. W zawodach brało udział 8 szkół ponadgimnazjalnych.Po bardzo emocjonującej i wyczerpującej walce I miejsce w Mistrzostwach Szkół Budowlanych zajęła Nasza drużyna w składzie Milenia Wróbel 3 TG, Magdalena Goclik 3 TG, Anna Janucik 2 TZ,Beata Kurpet 1 TZ, Maciej Krysiak 2 Zmz2, Maciej Warzycha 2Zmz1, Filip Wypchło 2 TF,Bartosz Pawlak 2 TL1.Gratulacje dla całego zespołu i opiekuna Karola Kostrzewy.

Budujemy boisko z Mariuszem WlazłymSzkolny Klub Sportowy Aktywni ZS 1 oraz Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół  nr 1 w Wieluniu zwraca  się  z prośbą o pomoc w realizacji projektu "Po Nowe Boisko z Mariuszem Wlazłym".
    
        Celem pośrednim projektu jest powstanie wielofunkcyjnego kompleksu boisk plażowych z białym piaskiem  na terenie naszej szkoły. Boiska będą przeznaczone do gry w siatkówkę plażową, piłkę ręczną i nożną plażową. Chcemy, aby powstał obiekt o wymiarach 42mx24m. Pragniemy, aby powstały obiekt pomógł nam w sportowej edukacji młodzieży, ale służył  również wszystkim mieszkańcom  naszego miasta.
  
         Głównym celem projektu jest zebranie odpowiedniej ilości środków na zbudowanie wielofunkcyjnego kompleksu boisk plażowych z białym piaskiem, który ma tę zaletę, że nie brudzi nóg i nie nagrzewa się na słońcu.

        Ambasadorem  i propagatorem naszego projektu  jest absolwent szkoły Mariusz Wlazły, który posiada tytuł  Honorowego Obywatela Naszego Miasta.
Boiska planujemy otworzyć 22 czerwca 2016 r., kiedy to w turnieju siatkówki plażowej udział weźmie Mariusz Wlazły.

Niezbędna ilość środków potrzebnych do realizacji zadania to 32 000 zł., a całość przedsięwzięcia zamknie się kwotą 40 000 zł. Środki finansowe, wraz z Fundacją Mariusza Wlazłego, będziemy zbierać przy pomocy strony internetowej - www.fans4club.com oraz w sposób tradycyjny, poprzez nasze konto bankowe:


ES  BANK : 16  8980  0009  2023  0084  8891  0001
z dopiskiem BOISKO


Konto fundacji Wlazłego

BGŻ   31 2030 0045 1110 0000 0242 7360
z dopiskiem -  wpłata  na cele statutowe - boisko


Młodzież naszej szkoły zobowiązała się, że za każde wpłacone 20 zł przebiegnie dystans 1 kilometra. Każda wpłata będzie nagrodzona. O nagrodach piszemy na stronie: www.fans4club.com.

 

Pożegnanie maturzystówCzas nauki tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu dobiegł końca. Teraz mają kilka dni na powtórkę materiału przed rozpoczynającymi się 4 maja egzaminami maturalnymi. 29 kwietnia 2016 r. był ostatnim dniem ich przygody w tej szkole. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono uczniom świadectwa i nagrody za wysokie wyniki w nauce, za  osiągnięcia w olimpiadach, konkursach, sporcie i  działalność artystyczną . Całość uświetniły występy młodszych kolegów.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze.

Wyniki VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyki

W dniu 15 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczysta gala kończąca VIII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyki. Podczas uroczystości poznaliśmy zwycięzców zmagań konkursowych. Wśród finalistów znalazł się nasz uczeń – Łukasz Chudy, który zajął 11 miejsce. Łukasz pokonał ponad 7 000 uczestników, pozostało mu tylko 10, ale mówi, że w przyszłym roku i z tym sobie poradzi.

Jak co roku, Wyższa Szkoła Logistyki uhonorowała zwycięzców atrakcyjnymi nagrodami . Każdy z finalistów uzyskał zwolnienie z etapu pisemnego egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

W Olimpiadzie wzięły udział 294 szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. W rankingu wszechczasów nasza szkoła zajęła 4 miejsce.

Łukaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Nasi uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "M@tando"

W dniu 17 marca 2016 r. odbyły się eliminacje do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "M@tando". Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klas pierwszych w składzie: Julia Michalik z kl.1TA, Mateusz Janecki i Paweł Majchrowski z kl.1TB. Do finału zakwalifikowało sie 20 drużyn z liceów i 20 drużyn z techników z całej Polski, w tym drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 1.

Finał konkursu odbył się 14 kwietnia 2016 r. w Gliwicach. Podczas finału uczniowie oprócz rozwiązywania zadań spotkali się z przedstawicielami nauki  uczestniczyli w warsztatach popularyzujących matematykę.

Gratulujemy!

Rozstrzygnięto XX Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

18 kwietnia 2016 r. w Muzeum Miasta Łodzi odbył się finał XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych.
W kategorii fotograficznej rywalizowało 59 osób.

Magdalena Kowalik z klasy II TF za zdjęcie "Muzyka ulicy" zajęła III miejsce.

Przypomnijmy, że etap szkolny odbył się w naszej bibliotece.
W wyniku zmagań konkursowych do finału zakwalifikowało się 8 uczniów.
Gratulujemy!

 

Paweł Sitek finalistą

W dniach 14-16 kwietnia 2016 r. w Ostrzeszowie odbył się Finał Centralny XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uczestniczyło w nim 86 uczniów z 45 szkół budowlanych całej Polski.
Paweł Sitek z klasy IV TB uzyskał tytuł finalisty i zdobył indeks na uczelnie techniczne w kraju. Serdecznie gratulujemy.

 

Ranking szkół ponadgimnazjalnych

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu

jest wśród najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2016".

 

 

Po raz kolejny został ogłoszony ranking szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu znalazło się na 59 miejscu w Polsce oraz na 6 miejscu w województwie łódzkim, otrzymując tym samym tytuł Złotej Szkoły 2016.

Na szczególną uwagę zasługują miejsca techników kształcących w zawodach geodeta (4 miejsce w Polsce) oraz kucharz (5 miejsce w Polsce).

Więcej informacji.

 

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu