Zaproszenie dla gimnazjalistów

Dyrekcja ZS nr 1 w Wieluniu wraz z nauczycielami i uczniami technikum geodezyjnego zapraszają młodzież gimnazjalną (uczniów klasy trzecich) do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych

"Bliżej geodezji",

które odbędą się dnia 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie szkoły (ul. Wojska Polskiego 32).

W programie:

1. Quiz pod hasłem "Zmierz się z geodezją"

2. Zajęcia wykładowo-warsztatowe:

-narzędzia i techniki pomiarowe

-oprogramowanie geodezyjne

3. Zajęcia sportowo-integracyjne

Olimpiada Logistyczna

W VI edycji Olimpiady Logistycznej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu uczeń klasy 3TL1 Bartosz Matera zajął II miejsce, otrzymując rok studiowania na tej uczelni gratis oraz cenne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

Dzień Ziemi 2017

7 kwietnia 2017 r. w ZS nr 1 w Wieluniu obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Honorowym gościem był Pan Krzysztof Owczarek - prezes Wieluńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. W rozmowie z uczniami zwrócił uwagę na Bioróżnorodność tworzącą podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka.

Młodzież natomiast, w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez Bartosza Polewiaka, ucznia kl. 3TA, przedstawiła przyczyny, typy i konsekwencje smogu w Polsce i na świecie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach, przygotowanych przez organizatorów:

- Wiedzy ekologicznej

- „I love PET” – projekt przedmiotu, który można wykonać z butelek PET i wykorzystać w poszczególnych zawodach

„Czy umiem segregować śmieci?”

Zwycięzcą konkursu została drużyna z klasy 1 TZ, 2 miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 TNG, 3 miejsce – uczniowie z klasy 1 TA. Wyróżnienie otrzymały grupy z klas 1 TL1, 1 TL2, 1 TB, 1 TE, 1 TF.

Zwycięzcą i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Mamy dwóch finalistów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

W dniach 6-8 kwietnia 2017 r. w Białymstoku miał miejsce Finał Centralny XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów centralnych zakwalifikowano ostatecznie 90 uczniów reprezentujących 49 szkół.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  kl. IV  Technikum Budowlanego Bartosz Adamczyk i Tomasz Czarnojan, którzy uzyskali tytuł Finalisty.
Dzięki temu uzyskali oceny celujące z przedmiotów zawodowych na świadectwie kończącym szkołę i indeksy na dowolną uczelnię o kierunkach budowlanych w kraju.  Opiekunem uczniów był pan Mariusz Lach.

Sukces ekonomistów

7 kwietnia 2017 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach. Wraz z opiekunem, panią Elżbietą Pałygą, uczestniczyło w nim 3 uczniów naszej szkoły: Karolina Włodarczyk z II TF, Katarzyna Przebierała z III TE i Michał Polewiak z III TF.

W gronie laureatów znaleźli się: Michał Polewiak - zajmując 3 miejsce w Polsce i Karolina Włodarczyk - 7 miejsce. Oprócz wielu nagród, Michał wrócił z Konkursu z indeksem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

GRATULUJEMY !!!

Sukces Mikołaja Obalskiego

6 kwietnia 2017 r. w Łodzi odbyła się gala XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów z klasy I TZ: Mikołaj Obalski i Krystian Sak.
Do przeglądu przystąpiły 42 placówki z całego województwa Łódzkiego. Spośród 151 uczestników wytypowano laureatów z dziedziny literatury, fotografii oraz prac plastycznych.

Mikołaj Obalski zajął II miejsce w województwie w konkursie literckim. Mikołaj zgłosił na konkurs dwa wiersze pt. [inc.] "Czekam" i "Jak krem wygładzasz".

Z naszej szkoły do konkursu zostało zgłoszonych 7 prac, dwie prace literackie oraz pięć prac plastycznych.

Gratulujemy serdecznie.

Kolejny sukces cukierników

Zdjęcie użytkownika Warsztaty Gastronomiczne ZS Nr 1 w Wieluniu.

Michał Szwarczewski zajął III miejsce w klasyfikacji ogólnej Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik (w części praktycznej - I miejsce). Kamila Glądała w ogólnej klasyfikacji zdobyła VII miejsce, a w części praktycznej - IV.
Oboje zdobyli tytuł laureata i są zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Michał dodatkowo zdobył nagrodę publiczności!

Zawodowcy z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu

10 uczniów z klas o profilu technik ekonomista i technik ekonomista - finanse i bankowość w ramach projektu Zawodowcy XXI - ZS 1 w Wieluniu, ukończyło Kurs obsługi kasy fiskalnej - samodzielny sprzedawca. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje.
Przed nimi jeszcze kolejne kursy m. in. Kurs obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel oraz miesięczny staż.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII miejsce w Polsce na Olimpiadzie "Buduj z pasją"

W dniach 23-25 marca 2017 r. w Lublinie, podczas targów LUBDom odbył się finał Olimpiady "Buduj z pasją".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Bartek Kałuża i Filip Wlazły z klasy II TB, którzy zajęli VIII miejsce w Polsce, co nas ogromnie cieszy.

Konkurs składał się z części praktycznej i pisemnej, które okazały się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników. Rywalizacja była bardzo wyrówna, o zajęciu poszczególnych miejsc decydowały pojedyńcze punkty.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom.

Sukces Karoliny Tobiś

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

24 i 25 marca 2017 r. odbył się finał XXI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

Nasza uczennica, Karolina Tobiś z klasy IV TZ (technikum żywienia i usług gastronomicznych), zajęła 31 miejsce i tym samym zdobyła tytuł finalisty tych zawodów!

Do Olimpiady Karolina przygotowywała się pod kierunkiem kierownika szkolenia praktycznego pani Danuty Mielczarek.

Gratulujemy sukcesu.

FreshJoomlaTemplates.com