Finał II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku

W dniach 15 i 16 grudnia 2016 r. Michał Polewiak - uczeń III TF i Karolina Włodarczyk - uczennica II TF brali udział w finale II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku. Po wielu zmaganiach uzyskali tytuł finalisty.

Gratulujemy!!!!

Podwójne zwycięstwo w Wojsławicach

Zdjęcie użytkownika Warsztaty Gastronomiczne ZS Nr 1 w Wieluniu.

Anna Janucik i Bartłomiej Cichy z klasy III TZ  zdobyli I miejsce, a Anna Kaźmierczak i Patrycja Walczak z klasy II TZ zdobyły II miejsce II w V Międzypowiatowym Konkursie Kulinarnym "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa" zorganizowanego pod hasłem: "Między tradycją a ekologią".

W konkursie brało udział 10 dwuosobowych zespołów z kilku powiatów. Oceniało ich jury, w skład którego wchodziły takie znane osoby jak Marcin Piotrowski czy Carlos Gonzáles Tejera.

Sukces uczniów klasy IV TG

Uczniowie klasy IV TG: Sandra Szczukiecka, Piotr Jarząb i Jacek Kurczakowski zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W kwalifikacjach drużyna zajęła 11 miejsce w Polsce. GRATULUJEMY!

Szczegółowe wyniki Olimpiady:

Podsumowanie projektu Erasmus 2015/16

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

13 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się podsumowanie projektu Erasmus 2015/2016. Obecni byli wszyscy uczestnicy projektu, opiekunowie i koordynatorzy.

Oferta dla gimnazjów

Zapraszamy chętne szkoły do wzięcia udziału w warsztatach logistycznych prowadzonych w naszej szkole przez samych uczniów. W tym roku szkolnym zostały już one zorganizowane dla:

Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego
Gimnazjum nr 2 z oddziałami sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej
Gimnazjum  Publicznego w Czarnożyłach
Gimnazjum Publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu

To okazja do poznania szkoły, przybliżenia kierunku i świetnej zabawy edukacyjnej!

Kontakt telefoniczny do szkoły z Panią Dyrektor Elżbietą Urbańską-Golec 43 843 35 56.

Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis” rozstrzygnięty

12 grudnia 2016 r. jury w składzie: nauczyciele języka polskiego w ZS nr 1 w Wieluniu i biblioteka szkolna ogłosiło wyniki Szkolnego Konkursu Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis”   Henryka Sienkiewicza. Zwycięzcami konkursu zostali:

Ewa Majkut z klasy I TE – I miejsce

Nikola Świtoń z klasy I TE - II miejsce

Justyna Guściora z klasy I TE – II miejsce

Mateusz Kowalczyk z klasy I TE – III miejsce

Ponadto rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną na temat „Twórczość Henryka Sienkiewicza”. Najlepszą pracę wykonała Dominika Konadorów z klasy I TE, wyróżnienie otrzymała Eliza Zgondek z klasy I TNG.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Olimpiada "Buduj z Pasją"

8
grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Etap Regionalny Olimpiady ”Buduj z Pasją”. Olimpiada odbywa się pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach. Do etapu regionalnego zgłosiło się 9 szkół.

Podczas olimpiady uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny trwający 60 minut, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne przez 180 minut.

Po całym dniu rywalizacji komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia: Bartosz Kałuża i Filip Wlazły.

II miejsce zdobyła drużyna z Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II: Jakub Błaszczyk i Adrian Gawenda

III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim: Dawid Świąder i Rafał Zawadzki.

Wszystkim drużynom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej TransEdu

7 grudnia - trwa Turniej TransEdu. Skupienie na twarzach logistyków. Na wyniki jeszcze będzie trzeba poczekać, ale wierzymy, że trzeci rok z kolei podium będzie nasze.

W tym roku szkolnym świętowaliśmy 6 grudnia na różne sposoby.
W szkole SU od rana nie pozwolił nam zapomnieć, że to Dzień Św. Mikołaja, organizując czapkową zabawę. Gościliśmy w szkole wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, a w szpitalu odwiedziliśmy chore dzieci. Natomiast uczniowie-wolontariusze byli z wizytą w Domu Samotnej Matki w Turowie.

Zobacz więcej na fb.

Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis”

5 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis”. Jego organizatorkami i pomysłodawczyniami były nauczycielki języka polskiego oraz biblioteka szkolna. W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów z klas I-IV technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Celem konkursu było:

- zachęcanie do czytania powieści „Quo vadis”,

- popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza,

- kształtowanie gustów czytelniczych,

- rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości uczniów,

- rozbudzanie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury i filmu.

Konkurs składał się z części pisemnej (zadań otwartych i zamkniętych dotyczących znajomości utworu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i filmu „Quo vadis” w reż. Jerzego Kawalerowicza). Ponadto młodzież mogła przygotować prezentację multimedialną na temat twórczości Henryka Sienkiewicza. Najlepsza prezentacja zostanie pokazana 12 grudnia (w poniedziałek o godzinie 9.50 w sali 102) na oficjalnej uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom konkursu literackiego.

ŻYCZYMY SUKCESU!!!

FreshJoomlaTemplates.com