Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

casino

Laureaci konkursu "Czy znasz swój język?"

 

CZY ZNASZ SWÓJ JĘZYK ?

LAUREACI KONKURSU:

I Miejsce – Karolina Pagacz – kl. IV TL

II Miejsce – Karina Wojciechowska – kl. III TL

III Miejsce – Ewa Zalewska – kl. III TE

WYRÓŻNIENIA:

Marcin Jasnowski – kl. IV TL

Sylwia Pabijaniak – kl. III TE

Kinga Pagacz – kl. III TE

Agnieszka Chmielewska – kl. III TL

Wioleta Pukacka – kl. III TL

 

IV Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

W dniu 14 kwietnia 2014r. miał miejsce finał IV Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. W ścisłym finale wśród szkół z całego województwa nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

Czytaj więcej: IV Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej.

10 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej poświęcony twórczości: Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego, Mirona Białoszewskiego i Adama Zagajewskiego. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas I-III technikum. Gościnie wystąpił Grzegorz Drozd - uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.

Decyzją jury:

I miejsce zajął Szymon Maniak z klasy III TK

II miejsce zajął Tobiasz Niesłony z klasy I TE

III miejsce zajął Jakub Polak z klasy I TG

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

IV Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

W dniu 31 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego Niemieckiego.
Konkurs był skierowany do uczniów klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Prawie 70 uczestników z różnych powiatów zagwarantowało emocjonującą rozgrywkę, której wyniki poznamy w poniedziałek, 14 kwietnia podczas uroczystego finału naszej imprezy.

Wiadomo jedno: nasi uczniowie są wśród najlepszych. Tak trzymać!!!

Turniej Siatkówki-Iława

W dniach 21 i 22 marca 2014 r.odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Piłce siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców.Wśród dziewcząt brały udział 4 zespoły natomiast w kategorii chłopców 8 zespołów.

Czytaj więcej: Turniej Siatkówki-Iława

Rok Szkoły w Ruchu

Od 1 grudnia 2013 roku do 31 marca 2014 roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacj Narodowej ,,Ćwiczyć Każdy Może''. W ramach tej akcji w naszej szkole przeprowadzone zostały następujące działania:

Czytaj więcej: Rok Szkoły w Ruchu

Sukcesy Matematyczne Szkoły

SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW ZS Nr1 W WIELUNIU

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym PANGEA, który organizowany jest w następujących krajach: Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. Organizatorem konkursu w Polsce jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 5 i LO Meridian oraz Vistula Univesity w Warszawie.

Czytaj więcej: Sukcesy Matematyczne Szkoły

Pomagamy Kubie

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół nr1 w Wieluniu zwracają się z prośbą o wsparcie w organizacji pomocy mieszkańcowi naszego regionu - 14-letniemu Kubie. Sytuacja egzystencjalna rodziny chłopca jest bardzo dramatyczna i stąd nasza decyzja o akcji pomocy dla Rodziny.

Uczniowie wieluńskiego Zespołu Szkół nr 1 pomogą 14-latkowi czekającemu na przeszczep

Czytaj więcej: Pomagamy Kubie

Pomagamy Kubie - nr konta

Pieniądze można wpłacać na konto:

RADA RODZICÓW

przy Zespole Szkół nr 1, ul. Wojska Polskiego 32 98-300 Wieluń

Nr konta PKO S.A. o1/Wieluń

32 1020 4564 0000 5902 0008 5506 z dopiskiem „Dla Kuby”


MARCIN BĄK w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

MARCIN BĄK – uczeń II klasy Technikum Budowlanego, zakwalifikował się do finału III Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Łódzkiego organizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Jezków Obcych w Sieradzu Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W dniu 13 lutego 2014 roku o godz. 13:00 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Sieradzu został przeprowadzony II Etap /test pisemny/ „Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim, rejon południowo-zachodni”, organizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sieradzu we współpracy z Zespołem Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu.

W konkursie z języka niemieckiego wzięło udział 42 uczniów z 20 szkół.

Uczeń naszej szkoły Marcin Bąk zajął 5 miejsce.

Do III etapu zakwalifikowano 16 osób, które zajęły miejsca 1-15. Etap III konkursu /wypowiedź ustna/ odbędzie się 26 lutego 2014 r.

Marcinowi gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

 

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu