Studniówka 2016

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, w sobotę 30 stycznia 2016 r. w hali WOSiR-u, bawili się na studniówce. Tym balem rozpoczęli odliczanie do matury. Już tylko 100 dni dzieli ich od tego ważnego egzaminu.

Niech wyniki będą wspaniałe jak ten bal.

Salon Gimnazjalistów za nami

Kolejny Salon Gimnazjalistów za nami. Ponad 700 uczniów szkół gimnazjalnych odwiedziło naszą szkołę z róznych miejscowosci: Wielunia, Czarnożył, Rudnik, Załęcza, Czastar, Skomlina, Mokrska, Walichnów, Siemkowic, Radoszewic, Białej, Lututowa, Mierzyc.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i do zobaczenia.

Więcej na fb.

X edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

4 stycznia 2016 roku rozpoczyna się X edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki.

Czytaj więcej: X edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

Sukces cukierników

W dniu 26.01.2016 r. odbył sie etap wojewódzki Turnieju "Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik" w części pisemnej i praktycznej, do którego przystąpiły uczennice z kl. III cukiernik: Edyta Gniłka i Anna Podgórska.

Uczennice zajęły w ogólnej klasyfikacji za część pisemną i praktyczną I i II miejsce:

I miejsce -Edyta Gniłka

II miejsce - Anna Podgórska

Część pisemna polegała na rozwiązaniu testu - 30 pytań, a praktyczna na wykonaniu: tortu piętrowego, figurek z masy cukrowej, ciasteczek bankietowych oraz napisu z czekolady. Tematem przewodnim pracy w części praktycznej była "Głębia oceanu".

Uczennice zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego (reprezentując województwo łódzkie) we Wrocławiu i w Poznaniu, który odbędzie się w kwietniu br.

SERDECZNIE GRATULUJEMY CUKIERNIKOM!

153 rocznica wybuchu powstania styczniowego

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu w dniu 22 stycznia 2016r uczcili 153. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Uroczystości odbyły się w Lasku Miejskim, przy pomniku upamiętniającym bohaterów narodowego zrywu z 1863 roku.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu

jest wśród najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2016".

Po raz kolejny został ogłoszony ranking szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu znalazło się na 59 miejscu w Polsce oraz na 6 miejscu w województwie łódzkim, otrzymując tym samym tytuł Złotej Szkoły 2016.

Na szczególną uwagę zasługują miejsca techników kształcących w zawodach geodeta (4 miejsce w Polsce) oraz kucharz (5 miejsce w Polsce).

Więcej informacji.

Wyniki XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

Etap szkolny XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych został rozstrzygnięty. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

W kategorii:
*    Twórczość plastyczna:
1. Justyna Pindak z klasy I TA
2. Joanna Hojczyk  z klasy I TF
3. Dominik Błasiak z klasy I TB
4. Klaudia Bartos z klasy I TB
5. Mateusz Bak z klasy I TB

*     Twórczość fotograficzna:
1. Magdalena Kowalik z klasy II TF
2. Piekarek Paulina z klasy I TE
3. Daria Papierska z klasy II TL1

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej partnerem szkoły

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu podjął oficjalna współpracę z wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

Celem współpracy jest propagowanie nauk technicznych wśród młodzieży naszej szkoły poprzez:

- organizowanie pokazów i warsztatów przedstawiających praktyczne zastosowanie nauk technicznych

- uczestnictwo w kursach przygotowawczych do matury z matematyki

- zapraszanie młodzieży do laboratoriów wydziału

- uczestnictwo uczniów naszej szkoły w Dniach Otwartych i Festiwalu Nauki

- spotkania młodzieży ze studentami w ramach doradztwa zawodowego.

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu