"Wieluń - mobilny i bezpieczny"

25 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się Dyskusja panelowa "Wieluń - mobilny i bezpieczny".
Spotkanie miało być bodźcem do zwrócenia większej uwagi społeczności lokalnej i władz na kwestię bezpieczeństwa w okolicy tejże szkoły.
Uczennice klasy trzeciej w zawodzie technik logistyk prezentowały projekty rozwiązań ww. problemu. Wśród nich znalazły się takie rozwiązania jak: Park&Ride, van-pooling, przejście podziemne, car-sharing czy Kiss&Ride. Po prezentacjach wśród zgromadzonych gości - przedstawicieli m.in. Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, policji i komunikacji miejskiej PKS - podjęto dyskusję nad możliwościami wprowadzenia zaproponowanych rozwiązań.

Gra dydaktyczna PackRage

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu nasi logistycy w wirtualnej rzeczywistości mieli możliwość zagrać w PackRage, grę dydaktyczną polegającą na kompletowaniu ładunków na naczepach.

Spotkanie w Departamencie Geodezji i Kartografii

18 stycznia 2018 r. w Departamencie Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami szkół geodezyjnych z obszaru województwa.
Przedstawiono informacje dotyczące organizacji i zadań Departamentu Geodezji i Kartografii. Zaprezentowano wojewódzki zasób geodezyjny i kartograficzny. Przedstawiono informacje dotyczące organizacji i zadań Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi. Omówiono tematy powiązania zawodu geodety z innymi dziedzinami, zainicjowano współpracę m.in. w zakresie praktyk oraz lekcji pokazowych.
Podjęto również rozmowy dotyczące aktywizacji uczniów w konkursach oraz zawodach sportowych a także omówiono problem zachęcania młodzieży do podjęcia nauki zawodu geodety

Nowy gabinet pielęgniarki szkolnej

W grudniu 2017 r. została zakończona modernizacja gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Został zakupiony nowy sprzęt, aparatura medyczna oraz meble na kwotę 4845,62 zł z czego 4696 zł zostało sfinansowane z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego.

155 rocznica wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste upamiętnienie 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Lasku Miejskim w Wieluniu.
Młodzież z klasy I technikum budowlanego wraz z panią Iwoną Kędzią i panią Kamilą Trzeciak w imieniu całego Zespołu Szkół nr 1 uczciła pamięć powstańców pod Pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego zapalając znicz.
W związku z upamiętnieniem tej rocznicy odbyła się również w szkole lekcja muzealna, którą przeprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej pan Janusz Książek.

Nowe kierunki kształcenia

Klasa wielozawodowa – kształcenie w systemie dualnym

Czytaj więcej: Nowe kierunki kształcenia

Wykład firmy Logintrans

12 stycznia 2018 r. firma Logintrans przeprowadziła dla klas logistycznych wykład nt. "Zawód logistyka w dobie automatyzacji". Następnie dla kl. 1TL odbyły sie warsztaty z obsługi giełdy transportowej. Trzech najlepszych spedytorów otrzymało upominki.

SIGG - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Zakończył się I etap „16 Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej” organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy z Fundacją GPW z Warszawy i Fundacją im. Lesława A. Pagi z Warszawy.  Uczestnictwo w SIGG pozwala nie tylko oswoić się z giełdą, ale przede wszystkim uczy inwestowania w instrumenty giełdowe.

W tegorocznej edycji Zespół Szkół Nr 1 zgłosił 19 zespół liczących od dwóch do czterech uczniów. W trakcie gry Zespoły inwestowały posiadane środki w wysokości 30.000 zł, starając się je pomnożyć. Zespół, który osiągnął najwyższą stopę zwrotu inwestycji wygrywał.

Dwa zespoły z naszej szkoły uplasowały się wysoko w rankingu gry:

- BAKEROLLS w składzie: Joanna Hojczyk, Klaudia Cieślak, Kinga Maciejewska,Wioleta Drabik (3 TF) – 2 miejsce w województwie łódzkim i 19 w kraju,

- EDNOLB w składzie: Nicola Świtoń, Katarzyna Chudecka i Jolanta Barańska (2TE) – 7 miejsce w województwie łódzkim.

Trzy kolejne Zespoły znalazły się w pięćdziesiątce najlepszych w województwie łódzkim.
GRATULACJE!

Opiekunem szkolnym była pani Katarzyna Kałuża.

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu