Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wrażenia uczniów po wyjeździe do Brukseli

Kamil Pach:
Dzięki zgraniu klasy mieliśmy okazje poznać jednego z najbardziej inteligentnych, znanych mi Polaków oraz jego jakże ciekawe miejsce pracy. Dobrze wiemy, że do Europarlamentu nie można wejść "prosto z ulicy " tym bardziej doceniamy zaproszenie do tego wyjątkowego i ciekawego miejsca. Mi osobiście pomogło zrozumieć funkcjonowanie tych instytucji ,co przyczyni się do podejmowania odpowiedzialniejszych decyzji już niedługo. Sama Bruksela okazała się jednym z bardziej interesujących miast jakie
dane mi było zobaczyć. Jestem pewien ze większość klasy podziela moje zdanie. Było to po prostu wspaniałe przeżycie i integracja wraz z przyjaciółmi z klasy.

Noemi Knapik:
Myślę, że ten wyjazd pomimo strachu przed terrorystami był naprawdę udany. Przełomowym momentem było uczestnictwo w konferencji na temat " dyskryminacji kobiet w świecie", do teraz pamiętamy słowa "że to my jesteśmy przyszłością i mamy się nigdy nie poddawać". Dostrzegliśmy też przyjazne nastawienie osób mieszkających w Brukseli - nabraliśmy od nich pozytywnego nastawienia.

Agnieszka Pijanka:
Wyjazd do Brukseli to niesamowite przeżycie dla każdego z nas. Poznaliśmy pracę europosła i zwiedziliśmy Parlament Europejski. Mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń oraz udoskonaliliśmy język angielski. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy również Brukselę, która jest pięknym miastem. Wycieczkę zapamiętamy jako jeden z najlepszych momentów w naszym życiu.

 

Stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego rozdane

W czwartek 19 listopada 2015r. wręczono 62 stypendia Stypendia Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Wśród stypendystów znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu: Agnieszka Walkowiak klasa IV TB – stypendium „Równe szanse”

Renata Kalemba klasa I TF – stypendium „Mistrzowie matematyki”

Oraz jeden nasz ubiegłoroczny absolwent technikum budowlanego:

Konrad Marcinkowski – stypendium „Mistrzowie matematyki”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Spotkanie w uczelni partnerskiej

W dniu 20 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, klasy I i II technikum ekonomicznego o specjalności finanse i bankowość udały się do uczelni patronackiej czyli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na cykl warsztatowo-wykładowy.

Zdjęcia.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej i Niemieckiej

19 listopada 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

2 miejsce zajęła Ola Pieprzyk w zespole z Dominikiem Wyrembakiem i Dawidem Jaśko w kategorii piosenka niemieckojęzyczna „Traum” zespół Cro.

Również 2 miejsce zajęła Martyna Czerniak w kategorii poezja niemieckojęzyczna w utworze „Der Brief der Verliebte” Johan Wolfgang Goethe.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia.

Odebrali bilet do Brukseli

W kinie Helios w Łodzi odbyła się gala plebiscytu na „Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego 2015”. Zwycięzcy, czyli uczniowie klasy II TL2 z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odebrali z rąk europosła Jacka Saryusz-Wolskiego oraz Marty Roszkowskiej, zastępcy redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego” bilet na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego. Na uczniów Zespołu Szkół nr 1 czekała jeszcze jedna niespodzianka. Udział w telewizyjnej debacie.

VI Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły z klasy III cukiernik Anna Podgórska i Edyta Gniłka zostały zakwalifikowane do  Finału VI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2016, które odbędą się w trakcie targów EXPO SWEET 2016 w Warszawie w dniu 24.02.2016 r.
Przypominamy, że  tematem przewodnim w finale jest wykonanie tortu i deseru na temat "Henryk Sienkiewicz i jego twórczość".
Na zdjęciu praca naszych uczennic, która startowała w eliminacjach Szkół Cukierniczych z całej Polski przedstawiająca Zbaraż z powieści Henryka Sienkiewicza pt."Ogniem i mieczem".

 

Święto Niepodległości

10 listopada 2015 r.  odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Polskie święto państwowe jest obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

 Zobacz więcej.

 

 

 

Montaż stolarki budowlanej

W dniu 6.11.2015 r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów i nauczycieli pionu budowlanego dotyczące zasad montażu stolarki budowlanej. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Zrzeszenia Montażystów Stolarki oraz firm współpracujących.

Czytaj więcej: Montaż stolarki budowlanej

Sportowy Okrągły Stół

4 listopada 2015 r. w szkole na sali gimnastycznej odbyła się Debata Sportowego Okrągłego Stołu (SOS), w której udział wzięli reprezentanci wszystkich klas, dyrekcja szkoły,przedstawicielka Rady Rodziców oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Czytaj więcej: Sportowy Okrągły Stół

Najlepszy w zawodzie cukiernik

         W dniach 26.10.15 r. oraz 28.10.2015 r. 6 uczniów z klasy III cukiernik przystąpiło do etapu szkolnego Turnieju "Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 5 oraz Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Najlepszy w zawodzie cukiernik

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu