Salon Gimnazjalistów 2017

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

Już 21 marca w naszej szkole rozpoczyna się Salon Gimnazjalistów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia.

Mateusz Bernasiński w finale konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę"

Tym razem z losami Wyklętych zmierzyli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego, konkurs odbył się w poniedziałek, 6 lutego 2017 roku o godzinie 11.00 w budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Teodora Kubiny w Wieluniu.
Wzięło w nim udział 51 osób, w tym trzech uczniów Zespołu Szkół nr 1: Mateusz Bernasiński, Bartosz Mamzer i Adrian Kamieniak.
Ostatecznie V miejsce zajął Mateusz Bernasiński i przeszedł do finału.
Jak widać i ekonomista może świetnie znać i pasjonować się historią.
Wyłonieni laureaci z trzech konkursów regionalnych zmierzą się w finale wojewódzkim,
który odbędzie się 6 marca 2017 roku o godzinie 11.

Targi Edukacyjne 2017

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie nas na Targach Edukacyjnych.

Pozdrawiamy wszystkich gimnazjalistów, których gościliśmy i czekamy na Was 21 marca w ZS1 na Salonie Gimnazjalistów.

Obejrzyjcie zdjęcia.

Sukces Mateusza Leśnikowskiego

Miło nam poinformować, że Mateusz Leśnikowski, uczeń klasy 3 Zmz2, został wicemistrzem Polski w LXVI Turnieju Złota Kielnia na Targach Budma w Poznaniu.

Gratulujemy!!!!!

Zmagania cukierników

1 lutego 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Etap Wojewódzki Turnieju "Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik", do którego przystąpiło 5 uczniów z klasy III Zc.

Tematem przewodnim pracy turniejowej w części praktycznej było hasło "W krainie dobranocek".

Wyniki Turnieju:
I miejsce - Michał Szwarczewski
II miejsce - Kamila Glądała
III miejsce - Sandra Markiewicz
IV miejsce - Monika Krężel
V miejsce - Artur Janus

Czekamy na decyzję Komitetu Głównego Turnieju o ilości zakwalifikowanych uczniów na etap ogólnopolski we Wrocławiu.

III Międzyszkolny Turniej Logistyczny

Zdjęcie użytkownika Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

23 stycznia 2017 r. drużyna w składzie Paulina Błasiak, Nina Majchrowska, Patrycja Wątroba i Barbara Wojtak (IV TL) brała udział w III Międzyszkolnym Turnieju Logistycznym organizowanym przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Po rozwiązaniu testu teoretycznego i wykonaniu zadania praktycznego zajęły III miejsce.

Gratulujemy!!!!!

Więcej informacji:

Oferta dla gimnazjów

Zapraszamy chętne szkoły do wzięcia udziału w warsztatach logistycznych prowadzonych w naszej szkole przez samych uczniów. W tym roku szkolnym zostały już one zorganizowane dla:

Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego
Gimnazjum nr 2 z oddziałami sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej
Gimnazjum  Publicznego w Czarnożyłach
Gimnazjum Publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu

To okazja do poznania szkoły, przybliżenia kierunku i świetnej zabawy edukacyjnej!

Kontakt telefoniczny do szkoły z Panią Dyrektor Elżbietą Urbańską-Golec 43 843 35 56.

Docenieni za innowacje pedagogiczne

22 listopada 2016 r. pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska-Golec odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty ?Dyplom uznania za innowacyjną działalność edukacyjną?.

Tylko trzy szkoły z województwa łódzkiego zostały docenione w ten sposób na Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Kielcach, organizowanych m.in. przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Kryteriami nominacji było wprowadzenie innowacji pedagogicznych oraz sposób organizacji kształcenia zawodowego. W naszej szkole realizowane są dwie innowacje kierunkowe - finanse i bankowość dla technika ekonomisty oraz obsługa nieruchomości dla technika budownictwa. Ponadto kształcenie w zawodzie technik-logistyk w części teoretyczno-zawodowej prowadzone jest w ramach kolejnej innowacji pod nazwą Wirtualne laboratoria, natomiast kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w ramach Warsztatów, których organizacja ma charakter komercyjny.

Wszystkie te elementy, jak również bardzo szeroka współpraca z firmami w Polsce oraz wysoka jakość realizowanych programów ze środków UE przyczyniły się do wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni?

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu