Szkolnictwo zawodowe - perspektywy rozwoju

W dniach 23 i 24 listopada 2017 r. odbywa się przygotowane w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu dwudniowe seminarium naukowe  pt. „Szkolnictwo zawodowe - perspektywy rozwoju”. W seminarium biorą udział dyrektorzy i kierownicy kształcenia praktycznego oraz nauczyciele z całej Polski.  Współorganizatorem wydarzenia jest Główna Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”.

Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów przestrzeni publicznej

Urząd Miejski w Wieluniu ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów przestrzeni publicznej. Przedmiotem konkursu jest:

Fragment zieleni przy pomniku Bohaterów Powstania Styczniowego - lasek miejski w Wieluniu.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Pełna informacja o warunkach uczestnictwa w konkursie w regulaminie oraz u nauczycieli architektury krajobrazu. Niezbędne materiały konkursowe do pobrania w sekretariacie szkoły.

Termin składania prac konkursowych upływa 15 grudnia 2017 r.

Gra Zawodowców

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

17 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się GRA ZAWODOWCÓW.
W grze uczestnikami byli gimnazjaliści, którzy mogli poprzez zabawę i przygotowane zadania, zapoznać się z każdym kierunkiem kształcenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

XIX Edycja Programów Stypendialnych Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

16 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu wręczono stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. W wydarzeniu wzięli udział sponsorzy, stypendyści wraz z rodzicami oraz przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy placówek oświatowych.

W tym roku stypendia w ramach różnych programów otrzymało łącznie 38 osób. W tej grupie znalazło się 7 uczniów naszej szkoły, co nas bardzo cieszy, są to:
1. Patrycja Adamiak – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 3 TL1
2. Katarzyna Kaleta – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 3 TE
3. Krzysztof Pakuła – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 4 TF
4. Krzysztof Marcinkowski – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 4 TF
5. Monika Kalemba- ZS nr 1 w Wieluniu stypendium specjalne Wielton S.A. klasa 1 TE
6. Sandra Bralińska - ZS nr 1 w Wieluniu klasa 1 TL
7. Marta Glapa - ZS nr 1 w Wieluniu klasa 1 TL
Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół „Krótkie spięcie”.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi

13 listopada 2017 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi". Spotkania te mają na celu ukazanie historii w sposób wykraczający poza wiedzę podręcznikową. Jako pierwszy zaproszenie przyjął Pan dr Damian Langner-pracownik Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Tematem wykładu połączonego z prezentacją był: "Średniowieczny Wieluń jakiego nie znacie". Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu, a szczególnie w części, w której omówione zostały elementy tortur stosowane w średniowiecznym Wieluniu.

Rekonstrukcja historyczna

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

10 listopada 2017 r. na boisku szkolnym została zaprezentowana inscenizacja z wykorzystaniem wozów bojowych oraz broni hukowej dotycząca epizodu rozbrojenia garnizonu niemieckiego w Warszawie w 1918 roku.

Inscenizację przygotowała grupa rekonstrukcyjna GHR "Powstaniec Śląski".

Szkolny Konkurs Znajomości „Granicy” Zofii Nałkowskiej

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na temat znajomości książki Zofii Nałkowskiej pt. „Granica”, który odbędzie się 4 grudnia 2017 roku w sali 102 o godzinie 9.50.

Chęć uczestnictwa w konkursie prosimy zgłaszać do 27 listopada b.r. (poniedziałek) nauczycielom języka polskiego.

Początek zagranicznych wyjazdów

Zdjęcie użytkownika Magdalena Kabała.

Rozpoczęły się praktyki dla klas III TE i III TZ. W ramach projektu Education is a choice - exchange experiences 4, 14 osób odbywa praktyki w Bolonii we Włoszech. Wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce. Pozdrawiamy.

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu