Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

Łódzkie nagradza najzdolniejszych! 

X edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego.

4 stycznia 2016 roku rozpoczyna się X edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki:

1.    nauki społeczne

2.    nauki ekonomiczne

3.    nauki prawne

4.    nauki matematyczne

5.    nauki fizyczne

6.    nauki chemiczne

7.    nauki biologiczne

8.    nauki o Ziemi

9.    nauki techniczne

10.  nauki medyczne

11.  nauki farmaceutyczne

Maksymalna  wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w terminie od 4 stycznia 2016 r. do 5 lutego 2016 r.

Wnioski wypełnione komputerowo można przesłać pocztą na adres:

 Departament Kultury i Edukacji

 Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

 al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

albo złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub Sekretariacie Departamentu Kultury i Edukacji, al. Piłsudskiego 8, pok. 1302.

Kontakt

Wszelkich informacji na temat stypendium udzielają pracownicy Departamentu Kultury
i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego: 

  • Joanna Ciejek, tel. 042 291-98-30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dorota Komar, tel. 042 291-98-30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby zainteresowane, w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy na stronę internetową www.lodzkie.pl Zakładka: Edukacja – Stypendia oraz Biuletyn Informacji Publicznej lub www.intelektualne.lodzkie.pl, gdzie znajduje się Regulamin konkursu wraz z wnioskiem.

Załączniki:

Wniosek o stypendium

Sprawozdanie z wydatków

Regulamin przyznawania

 

Logmeeting -II Dni Logistyki

W dniach 25-27 listopada 2015 r. odbywał się w szkole Logmeeting - II Dni Logistyki.
Pierwszego dnia uczniowie kl. 3TL odbyli wizytę studyjną w firmie Europart SA, gdzie wysłuchali prezentacji na temat zarządzania zapasami i dostawami, zwiedzili przedsiębiorstwo i magazyn. Drugiego dnia uczniowie klas starszych dla logistyków z pierwszych klas przedstawiali ciekawe prezentacje o tematyce logistycznej. Trzecia dnia zaprosiliśmy uczniów Gimnazjum w Czarnożyłach oraz Gimnazjum nr 1 z Wielunia na warsztaty logistyczne prowadzone przez naszą młodzież.

 

Wrażenia uczniów po wyjeździe do Brukseli

Kamil Pach:
Dzięki zgraniu klasy mieliśmy okazje poznać jednego z najbardziej inteligentnych, znanych mi Polaków oraz jego jakże ciekawe miejsce pracy. Dobrze wiemy, że do Europarlamentu nie można wejść "prosto z ulicy " tym bardziej doceniamy zaproszenie do tego wyjątkowego i ciekawego miejsca. Mi osobiście pomogło zrozumieć funkcjonowanie tych instytucji ,co przyczyni się do podejmowania odpowiedzialniejszych decyzji już niedługo. Sama Bruksela okazała się jednym z bardziej interesujących miast jakie
dane mi było zobaczyć. Jestem pewien ze większość klasy podziela moje zdanie. Było to po prostu wspaniałe przeżycie i integracja wraz z przyjaciółmi z klasy.

Noemi Knapik:
Myślę, że ten wyjazd pomimo strachu przed terrorystami był naprawdę udany. Przełomowym momentem było uczestnictwo w konferencji na temat " dyskryminacji kobiet w świecie", do teraz pamiętamy słowa "że to my jesteśmy przyszłością i mamy się nigdy nie poddawać". Dostrzegliśmy też przyjazne nastawienie osób mieszkających w Brukseli - nabraliśmy od nich pozytywnego nastawienia.

Agnieszka Pijanka:
Wyjazd do Brukseli to niesamowite przeżycie dla każdego z nas. Poznaliśmy pracę europosła i zwiedziliśmy Parlament Europejski. Mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń oraz udoskonaliliśmy język angielski. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy również Brukselę, która jest pięknym miastem. Wycieczkę zapamiętamy jako jeden z najlepszych momentów w naszym życiu.

 

Stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego rozdane

W czwartek 19 listopada 2015r. wręczono 62 stypendia Stypendia Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Wśród stypendystów znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu: Agnieszka Walkowiak klasa IV TB – stypendium „Równe szanse”

Renata Kalemba klasa I TF – stypendium „Mistrzowie matematyki”

Oraz jeden nasz ubiegłoroczny absolwent technikum budowlanego:

Konrad Marcinkowski – stypendium „Mistrzowie matematyki”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Spotkanie w uczelni partnerskiej

W dniu 20 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, klasy I i II technikum ekonomicznego o specjalności finanse i bankowość udały się do uczelni patronackiej czyli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na cykl warsztatowo-wykładowy.

Zdjęcia.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej i Niemieckiej

19 listopada 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

2 miejsce zajęła Ola Pieprzyk w zespole z Dominikiem Wyrembakiem i Dawidem Jaśko w kategorii piosenka niemieckojęzyczna „Traum” zespół Cro.

Również 2 miejsce zajęła Martyna Czerniak w kategorii poezja niemieckojęzyczna w utworze „Der Brief der Verliebte” Johan Wolfgang Goethe.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia.

Odebrali bilet do Brukseli

W kinie Helios w Łodzi odbyła się gala plebiscytu na „Najbardziej Kreatywną Klasę Łódzkiego 2015”. Zwycięzcy, czyli uczniowie klasy II TL2 z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odebrali z rąk europosła Jacka Saryusz-Wolskiego oraz Marty Roszkowskiej, zastępcy redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego” bilet na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego. Na uczniów Zespołu Szkół nr 1 czekała jeszcze jedna niespodzianka. Udział w telewizyjnej debacie.

VI Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły z klasy III cukiernik Anna Podgórska i Edyta Gniłka zostały zakwalifikowane do  Finału VI Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2016, które odbędą się w trakcie targów EXPO SWEET 2016 w Warszawie w dniu 24.02.2016 r.
Przypominamy, że  tematem przewodnim w finale jest wykonanie tortu i deseru na temat "Henryk Sienkiewicz i jego twórczość".
Na zdjęciu praca naszych uczennic, która startowała w eliminacjach Szkół Cukierniczych z całej Polski przedstawiająca Zbaraż z powieści Henryka Sienkiewicza pt."Ogniem i mieczem".

 

Święto Niepodległości

10 listopada 2015 r.  odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Polskie święto państwowe jest obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

 Zobacz więcej.

 

 

 

Montaż stolarki budowlanej

W dniu 6.11.2015 r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów i nauczycieli pionu budowlanego dotyczące zasad montażu stolarki budowlanej. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Zrzeszenia Montażystów Stolarki oraz firm współpracujących.

Czytaj więcej: Montaż stolarki budowlanej

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu