Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego

24 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyła się VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Łódzkiego Kuratorium.

Konkurs składał się z dwóch części tj. testu z języka angielskiego i niemieckiego oraz części artystycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych technikalnych i zasadniczych szkół zawodowych z sąsiadujących powiatów a także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Czytaj więcej: VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego

Salon Gimnazjalistów 2017

21 marca 2017 r. gościliśmy w naszej szkole młodzież z gimnazjów powiatu wieluńskiego i nie tylko. Na spotkanie zorganizowane przez społeczność szkolną Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu przybyło ponad 600 osób. 

Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną szkoły oraz obejrzeć pracownie szkolne. Była też okazja do zaznajomienia się z nowym kierunkiem kształcenia - zarządzanie w e-logistyce.

Dołączcie do nas!

Zdjęcia

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

Współpraca z Jednostką Certyfikującą

 

Zespół Szkół Nr 1 nawiązał współpracę z Jednostką Certyfikującą w Instytucie Logistyki i Magazynowania w ramach Systemu Certyfikacji Candidate European Junior Logistician.

Uczniowie kierunku technik logistyk mogą uzyskać Certyfikat Candidate European Junior Logistician.

Certyfikat jest dla posiadacza cennym atutem na rynku pracy – możliwością, aby wykazać formalnie potwierdzone zaangażowanie i skuteczność w zdobywaniu wiedzy, a tym samym zwiększyć swoje szanse na dobry start w karierze zawodowej. Ukazuje również potencjalnemu pracodawcy, iż ma on do czynienia z osobą posiadającą  wyraźnie wytyczoną wizję ścieżki własnego rozwoju, inwestującą w budowanie kompetencji zawodowych. Proponowane progi punktowe, umożliwiające uzyskanie Certyfikatu, podkreślają i gwarantują, iż jego posiadacze wyróżnili się swoimi wynikami, osiągając ponadprzeciętne efekty nauczania w zawodzie „Technik logistyk”.

Czytaj więcej: Współpraca z Jednostką Certyfikującą

IX Międzyszkolny Przegląd Artystyczny „Mistrzowie Wyobraźni”17 marca 2017 r. grupa teatralna z naszej szkoły w składzie: Magdalena Kowalik (III TF), Agata Ryng (III TF), Norbert Cierkosz (III TF) i Igor Lochna (III TL2) wzięła udział w IX edycji Przeglądu Artystycznego młodzieży wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe, Wieluński Dom Kultury i Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Młodzież przygotowała spektakl pt. „W obliczu prawdy. Metamorfoza Rodiona Raskolnikowa” oparty na powieści „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. Przedstawienie zostało wzbogacone fragmentami filmu w reżyserii Juliana Jarrolda, odpowiedni nastrój tworzyła muzyka Nigela Kennedy’ego.

Dzieło sceniczne w wykonaniu naszych uczniów doskonale wpisało się w tegoroczne hasło „Metamorfozy”. Aktorzy ukazali przemianę wewnętrzną głównego bohatera – Rodiona Raskolnikowa, jego proces dojrzewania do prawdy i przyznanie się do winy. Wielkie brawa dla postaci pierwszoplanowych!!! Nagrodą za udział uczniów w tegorocznej edycji Przeglądu Artystycznego będzie kwietniowy wyjazd do Teatru im. Jaracza w Łodzi na przedstawienie pt. „Czarownice z Salem”.

Spotkanie z profesorem Edwardem Osadą

W piątek 17 marca 2017 r. uczniowie klas geodezyjnych uczestniczyli w spotkaniu z profesorem Edwardem Osadą, który przedstawił ofertę uczelni Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Uczniowie mogli dowiedzieć się szczegółów dotyczących kierunku Geodezja i Kartografia na DSW, nauczanych przedmiotów oraz przywileje dla absolwentów Technikum Geodezyjnego.

Poza tym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat nowoczesnych pomiarów geodezyjnych.

 

Sukces budowlańców

Zdjęcie użytkownika Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

15 marca 2017 r. w MWSLiT we Wrocławiu odbył się III Międzyszkolny Turniej Budowlany, w którym rywalizowali uczniowie szkół z różnych województw. Komisja przyznała dwa wyróżnienia: dla drużyny z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie i Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu.

Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!

Erasmus 2017 rozpoczęty

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
Od trzech lat nasi uczniowie w ramach projektu Education is a choice odbywają praktyki zagraniczne. W tym roku rozpoczęła klasa III TY, która pod opieką pani Danuty Mielczarek wyleciała do Włoch.
Życzymy udanej wyprawy.

Awans cukierników

 

Uczniowie z kl. III Zc Michał Szwarczewski i Kamila Glądała zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego Turnieju "Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2017 r.

Wielkie gratulacje!


Dzień Kultury Rosyjskiej

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

W piątek 3 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Rosyjskiej. To już drugie przedsięwzięcie zorganizowane przez grupę polonistów i bibliotekarzy, które zostało wpisane w kilkuletni projekt pod nazwą „Kultura Łączy Ludzi”. 

W tym uroczystym dniu nie zabrakło atrakcji. Społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie pt. „W obliczu prawdy. Metamorfoza Rodiona Raskolnikowa” powstałe na podstawie książki „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, wysłuchać znanych rosyjskich piosenek w wykonaniu zespołu „Krótkie spięcie” oraz uczniów naszej szkoły, a także podziwiać wystawę matrioszek, samowarów i kultury rosyjskiej. Warsztaty szkolne z kolei zadbały o kulinarne specjały. Serwowano rosyjskie bliny oraz czaj parzony w samowarze. 

Kolejna tego typu uroczystość zostanie zorganizowana za rok. Do zobaczenia!!!

 

Uczymy się od najlepszych

W dniu 01.03.2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty florystyczne pod kierunkiem Mistrza Florystyki Grzegorza Pagacza, który jest pierwszym w Polsce absolwentem prestiżowej szkoły florystyki przy Pałacu Buckingam w Londynie oraz florystki pani Krtystyny Krawczyk.

15 osobowa grupa młodzieży z klas technikum architektury krajobrazu miała możliwość wykonywania kompozycji kwiatowych pod okiem naszych gości. Były to kolejne zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności naszych uczniów.

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu