Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olimpiada "Buduj z Pasją"

8 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Etap Regionalny Olimpiady ”Buduj z Pasją”. Olimpiada odbywa się pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach. Do etapu regionalnego zgłosiło się 9 szkół.

Podczas olimpiady uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny trwający 60 minut, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne przez 180 minut.

Po całym dniu rywalizacji komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia: Bartosz Kałuża i Filip Wlazły.

II miejsce zdobyła drużyna z Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II: Jakub Błaszczyk i Adrian Gawenda

III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim: Dawid Świąder i Rafał Zawadzki.

Wszystkim drużynom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 

Turniej TransEdu7 grudnia - trwa Turniej TransEdu. Skupienie na twarzach logistyków. Na wyniki jeszcze będzie trzeba poczekać, ale wierzymy, że trzeci rok z kolei podium będzie nasze.

MikołajkiW tym roku szkolnym świętowaliśmy 6 grudnia na różne sposoby.
W szkole SU od rana nie pozwolił nam zapomnieć, że to Dzień Św. Mikołaja, organizując czapkową zabawę. Gościliśmy w szkole wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, a w szpitalu odwiedziliśmy chore dzieci. Natomiast uczniowie-wolontariusze byli z wizytą w Domu Samotnej Matki w Turowie.

Zobacz więcej na fb.

Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis”

 

5 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu „Quo vadis”. Jego organizatorkami i pomysłodawczyniami były nauczycielki języka polskiego oraz biblioteka szkolna. W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów z klas I-IV technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Celem konkursu było:

- zachęcanie do czytania powieści „Quo vadis”,

- popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza,

- kształtowanie gustów czytelniczych,

- rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości uczniów,

- rozbudzanie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury i filmu.

Konkurs składał się z części pisemnej (zadań otwartych i zamkniętych dotyczących znajomości utworu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i filmu „Quo vadis” w reż. Jerzego Kawalerowicza). Ponadto młodzież mogła przygotować prezentację multimedialną na temat twórczości Henryka Sienkiewicza. Najlepsza prezentacja zostanie pokazana 12 grudnia (w poniedziałek o godzinie 9.50 w sali 102) na oficjalnej uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom konkursu literackiego.

ŻYCZYMY SUKCESU!!!

 

XXII Turniej „Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik"

 

29 i 30 listopada 2016 r. sześcioro uczniów z klasy III cukiernik przystąpiło do etapu szkolnego XXII Turnieju „Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 5 oraz Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu.
Etap szkolny Turnieju obejmował część pisemną, test 40 pytań (29.11.2016 r.) oraz część praktyczną, z którą cukiernicy zmagali się w dniu 30.11.2016 r. w Warsztatach Gastronomicznych.

Czytaj więcej: XXII Turniej „Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik"

Bilet do Brukseli28 listopada 2016 r. uczniowie klasy III TF wraz z wychowawcą odebrali w Łodzi nagrodę główną w konkursie na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego.

Przygoda z teatrem klasy II TA25 listopada 2016 r. uczniowie klasy II TA przeżyli teatralną przygodę oglądając spektakl "Dziady" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Później, wkraczając na proscenium, z innej perspektywy poznali pracę aktorów.

Stypendium dla Patrycji AdamiakPatrycja Adamiak
została stypendystką Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

Gratulujemy!

Docenieni za innowacje pedagogiczne
22 listopada 2016 r. pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska-Golec odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty „Dyplom uznania za innowacyjną działalność edukacyjną”.

Tylko trzy szkoły z województwa łódzkiego zostały docenione w ten sposób na Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Kielcach, organizowanych m.in. przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Kryteriami nominacji było wprowadzenie innowacji pedagogicznych oraz sposób organizacji kształcenia zawodowego. W naszej szkole realizowane są dwie innowacje kierunkowe - finanse i bankowość dla technika ekonomisty oraz obsługa nieruchomości dla technika budownictwa. Ponadto kształcenie w zawodzie technik-logistyk w części teoretyczno-zawodowej prowadzone jest w ramach kolejnej innowacji pod nazwą Wirtualne laboratoria, natomiast kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w ramach Warsztatów, których organizacja ma charakter komercyjny.

Wszystkie te elementy, jak również bardzo szeroka współpraca z firmami w Polsce oraz wysoka jakość realizowanych programów ze środków UE przyczyniły się do wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Wiktoria Kuźnik, uczennica klasy IV TE, została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy.

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu