Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Targi Edukacyjne 2016W dniu 11 lutego 2016 r. w hali WOSiR odbyły się Targi Edukacyjne. Nasze stoisko odwiedziły tłumy gimnazjalistów, rodziców, nauczycieli i gości. Jednocześnie naszą prezentację uznano za najciekawszą na tegorocznych targach.

Bardzo nam miło i czekamy na nowych uczniów we wrześniu.

Zobacz na fb.

Dzień Kultury Francuskiej8 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Francuskiej. Wszyscy poczuliśmy klimat Paryża, przypomnieliśmy sobie literaturę francuską oraz związki między Polakami a Francuzami. Żywe obrazy, przedstawienie teatralne i muzyka to coś, co na długo zapadnie nam w pamięci....

Więcej.

Studniówka 2016

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, w sobotę 30 stycznia 2016 r. w hali WOSiR-u, bawili się na studniówce. Tym balem rozpoczęli odliczanie do matury. Już tylko 100 dni dzieli ich od tego ważnego egzaminu.

Niech wyniki będą wspaniałe jak ten bal.

Salon Gimnazjalistów za nami

Kolejny Salon Gimnazjalistów za nami. Ponad 700 uczniów szkół gimnazjalnych odwiedziło naszą szkołę z róznych miejscowosci: Wielunia, Czarnożył, Rudnik, Załęcza, Czastar, Skomlina, Mokrska, Walichnów, Siemkowic, Radoszewic, Białej, Lututowa, Mierzyc.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i do zobaczenia.

Więcej na fb.

X edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

4 stycznia 2016 roku rozpoczyna się X edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki.

 

Czytaj więcej: X edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

Sukces cukierników

W dniu 26.01.2016 r. odbył sie etap wojewódzki Turnieju "Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik" w części pisemnej i praktycznej, do którego przystąpiły uczennice z kl. III cukiernik: Edyta Gniłka i Anna Podgórska.

Uczennice zajęły w ogólnej klasyfikacji za część pisemną i praktyczną I i II miejsce:

I miejsce -Edyta Gniłka

II miejsce - Anna Podgórska

Część pisemna polegała na rozwiązaniu testu - 30 pytań, a praktyczna na wykonaniu: tortu piętrowego, figurek z masy cukrowej, ciasteczek bankietowych oraz napisu z czekolady. Tematem przewodnim pracy w części praktycznej była "Głębia oceanu".

Uczennice zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego (reprezentując województwo łódzkie) we Wrocławiu i w Poznaniu, który odbędzie się w kwietniu br.

SERDECZNIE GRATULUJEMY CUKIERNIKOM!

 

153 rocznica wybuchu powstania styczniowego

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu w dniu 22 stycznia 2016r uczcili 153. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Uroczystości odbyły się w Lasku Miejskim, przy pomniku upamiętniającym bohaterów narodowego zrywu z 1863 roku.

 

Ranking szkół ponadgimnazjalnych

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu

jest wśród najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2016".

 

 

Po raz kolejny został ogłoszony ranking szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu znalazło się na 59 miejscu w Polsce oraz na 6 miejscu w województwie łódzkim, otrzymując tym samym tytuł Złotej Szkoły 2016.

Na szczególną uwagę zasługują miejsca techników kształcących w zawodach geodeta (4 miejsce w Polsce) oraz kucharz (5 miejsce w Polsce).

Więcej informacji.

 

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu