Spotkania z rodzicami

Zapraszamy na spotkania z rodzicami uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu:
13 września 2017r. godz. 16.30 - rodzice uczniów klas IV
20 września 2017r. godz. 16.30 - rodzice uczniów klas I
27 września 2017r. godz. 16.30 - rodzice uczniów klas II i III

Tematem spotkań będzie omówienie organizacji roku szkolnego 2017/2018 oraz zaprezentowanie Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

Ubezpieczenie uczniów

Informujemy, że składka na ubezpieczenie w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 44 zł.

Składka ta nie jest obowiązkowa.

Szczegóły POLISY COMPENSA w załączniku.

Formularz zgłoszenia szkody pobierz.

Stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków na programy stypendialne:

"Równe szanse"
"Sportowiec"
"Talenty"

Wszystkie informacje i dokumenty znajdują się tutaj.

Stypendium Fundacji Efekt Motyla

Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczniów z terenu całej Polski zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego. Ponadto dla Stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny do Warszawy w dniach 13-15.10.2017r. połączony z warsztatami rozwojowymi.

Warunki formalne, jakie należy spełnić:
- zamieszkanie na wsi
- uczęszczanie do VII i VIII klas szkoły podstawowej / szkoły ponadgimnazjalnej (liceum, technikum, branżowa szkoła)
- trudna sytuacja materialna  - złożenie poprawnie wypełnionego wniosku o przyznanie stypendium w terminie 4-17 września 2017r. wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2016/17.

Wniosek o przyznanie stypendium

Informacje o naborze do stypendium

Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

6 września b. r. nasza szkoła włączy się po raz drugi w polską akcję społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.

Na przerwach międzylekcyjnych od godziny 8.45 do 12.30 usłyszymy obszerne fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego - najsłynniejszego utworu powstałego na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy. Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań książki.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą środę do wysłuchania fragmentów dzieła!!!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

4 września 2017 r. o godzinie 9:00 odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Szczególnie serdecznie powitaliśmy uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.

Stypendia dla uczniów

Moje stypendium - logo

Na stronie mojestypendium.pl znajdziesz informacje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, osób utalentowanych artystycznie lub sportowo.

Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

Uniwersytet Gdański wraz z Fundacją Lecha Wałęsy i Gminą Czersk organizuje od roku szkolnego 2017/2018 Olimpiadę Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Zachęcamy uczniów zainteresowanych tą tematyką do wzięcia w niej udziału.
Jedną z przewidywanych nagród dla laureata jest wyjazd do Oslo w dniu 10 grudnia 2017 r. na uroczystość wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla. Inne nagrody również są cenne.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się we wrześniu 2017 r.

Szczegółowe informacje związane z literaturą oraz organizacją olimpiady znajdują się na stronie: www.olimpiada-noblowska.pl

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu